ПРО НАС


Пласт в Польщі має довгу традицію, перші гуртки на території сучасної Речіпосполитої були засновані кілька місяців після створення Пласту у Львові в 1912 році. Від відрождення Пласту у дев’яностих роках пластуни беруть участь у житті української громади в Польщі. З 2014 року за підтримкою Пласту в Польщі розвивається пластовий осередок в Празі. Наші друзі з Чехії разом з нами творять дружню пластову сім’ю.
Пласт відкритий на людей різного віку. Члени організації об’єднані в чотрьох вікових категоріях: новацтво (7-11 років), юнацтво (12-17), старші пластуни (18-34 роки) та сеньори (від 35 років).
Чим ми займаємось?
Пласт в Польщі це: пригоди, дружба, мандри та самовиховання. Пригодницький стиль життя ми проводимо на щорічних літніх таборах та акціях і вишколах, які відбуваються у всі пори року. Наші табори найчастійше мають місце на природі Підкарпаття – південному воєвідстві де до ІІ пол. ХХ ст. проживали українці. На акціях та вишколах робимо те, що жодному з нас окремо не спало б на думку робити самому дома: здобуваємо верхи гір, змальовуємо що душа забажає, досвідчаємо способів рятування людського здоров’я, а навіть життя, граємо у футбол, вишиваємо та стріляємо з лука і ще всяке інше, що нам сподобається. А все це робимо разом. І це нам велика втіха. Ми не просто огранізація чужих собі осіб. Ми дружні хлопці і дівчата, сеньори і сеньорки, діти і малята. А поєднує нас бажання бути вірними Богові і Україні, допомагати іншим та жити за Пластовим Законом і слухатись пластового проводу. Якщо візьмеш карту Польщі, то де не поведеш пальцем, в кожному з більших міст хтось із нас є. Часто ми мандруємо, щоб зібратися нам усім. А місця мандрів у нас різні, Польща багата на гарні краєвиди. Північні озера, море, центральні рівнини, а теж південні пагорби і гори. Коли стає нам тут тісно, пакуємо наплічники, щоб зустріти пластунів і в інших країнах. Що нас веде у пластуванні? Думка щоб ставати кращими. Самі прямуємо до кращого світу, який не обійдеться без кращих нас. Тому вдосконалюємось виконуючи пластову програму і здобуваючи все нові і цікавіші вміння. З таким багажем ми активно робимо добро.

 • календар

  Листопад 2019
  П В С Ч П С Н
  « Чер    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930