Ще про Х КПЗ

Варшава, Косьцєліска 7, 13.12.2014 р. год. 10.00.

Долонь спочила на клямці дверей що часто, якщо не постійно, відчиняються перед людьми скобиного роду. Будинок Головної управи Об`єднання Українців у Польщі. Заходимо. Вхід супроводжує веселий гамір. Поглядом зустрічаю посміхненні обличчя різного віку, від пташатка до сеньора. Всі обступили дерев`яний стіл зі смачненькою випічкою подруги. Блискавкою пролітає думка скобиної сім`ї. Когось бачила вчора, з кимось в останнє говорила рік, а то й більше тому. А сьогодні всі злетілись до маленької прохідної кімнатки. Чекаємо гостей.  Знайомимось. Горнятка порожні, запах кави ще в повітрі, пішли в зал.

Голова Президії ст. пл. Аркадій Путько відкрив Х Крайовий Пластовий З`їзд. Можливо «злет» був би тут кращою назвою. Адже члени добиралося з різних куточків Польщі від Перемишля по Ґданськ, від Ґожова Влкп. по Київ, а гості, з Америки та України. Після затвердження програми зроблено підсумок останнього періоду між З`їздами. Крайові Коменданти прозвітували про свою роботу. За час лютий 2012 – грудень 2014 рр. вдалося продовжити традицію Крайових новацьких таборів. Можна було також побачити великий прогрес у розвитку виховної праці з юнацтвом, у відношені з попередніми роками. Свій маштаб збільшила також загальнопластова акція Вифлеємський Вогонь Миру, а представники Пласту в Польщі взяли участь у міжкрайових пластових подіях, як ЮМПЗ (Львів, 2012) чи КУПО (США, 2013).

Розвиток юнацтва – розгорни свої крила, а побачиш, що лет є можливим.

Юнаки побачили, що можуть:

-          організувати (підготували акцію «ЛистоПластовий Зрив 2013» та «ПрагУСС 2014»)

-          поширювати Пласт (акція ВВМ була проведена у 17 місцях)

-          пізнавати нові місця (брали участь у пластових заходах в Чехії (1) та Україні (4))

-          виховувати (брали участь у дошколі новацьких виховників і проводили сходини в Ґданську, Ольштині та Варшаві)

-          подорожувати (заходи відбувалися в цілій Польщі)

-          давати приклад (було признано ІV Пластове Відзначення)

-          плянувати (плянували заходи на пластових заходах – Планування)

-          ще краще практично пластувати (на таборах: «Козацький Простір 2013», «Експедиція 2014» та юнацьких акціях: «Пласт хоче весни», вишкіл практичного пластування)

-          архівізувати (писали звіти з заходів, допомагали творити юнацьку картотеку)

-          бути активними (у 23 пластових заходах брало участь середньо біля 8 юнаків і юначок)

-          бути систематичними (брали участь в гурткових сходинах у Варшаві і Білому Борі)

-          а це ще не все…

Опісля пролунали привітання Голови Головної Пластової Булави пл. сен. Марти Кузьмович, Гр. Її слово мало нас підкріпити. Критичний підсумок звітів та обговорення головних викликів стали доволі обширними. Ст.пл. Аркадій Путько поставив для розгляду питання співпраці з батьками та співпрацю з пластунами західних країн. Пл. сен. Ірина Борущак-Губ’як , А звернула увагу, що через брак праці у станицях, неможливим є контакт з батьками новацтва. Гості з України також активно включилися у дискусію. Член ГПБ ст. пл. скоб Назар Зелінка, ОЗО заявив, що готовий підготувати список пластунів з України, які зараз знаходяться в Польщі. Ст. пл. скоб І. Спринь представи також свої спостережання  щодо пластунів у Польщі і запропонував допомогу з методичного боку (вишколи, презентації Пласту, література, виховницька праця на таборах). Отець пл. сен. Петро Баран додав ідею поміщення інформації про активні осередки пласту в Польщі на пластовому сайті України на зразок пропозиції, яку подано на Соборі УГКЦ в Перемишлі у жовтні 2014 р. Конкретну пропозицію змалював також ст.пл. Ігор Горків: за підтримкою о. Павла Поточного, пароха греко-католицької парафії в Циганку (північ Польщі), провести там пластові дні. На закінчення Голова ГПБ висловила підтримку пластунам в Польщі наголошуючи, що виклики скобиної сім`ї в чужих країнах дуже подібні.

Уділенням абсолюторії зачинено минулі події. Прийняттям нового Крайового провду почато новий період. Завершенням було голосування над  резолюціями. На пропозицію нового Голови КПС ст.пл. Ігоря Горківа схвалено пропозицію відсвяткування 25-ліття відродження Пласту в Польщі в грудні 2015р. у Білому Борі.

ст. пл. Уляна Лайкіш, Верх.

This entry was posted in Крайовий Пластовий З'їзд and tagged . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • календар

  Травень 2019
  П В С Ч П С Н
  « Кві    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031