Пластуном добре жить!

Цього року Пласт в Польщі діє дуже активно.Пприблизно місяць після рейду юнаки з Катовиць, Ґурова і Варшави, майже самостійно, зорганізували акцію, яку назвали „Л и с т о П л а с т о в и м  З р и в о м”. Захід проходив з 9 по 11 листопада 2013 у Ґурові Ілавецькому.

Головною метою акції було познайомити учасників із історичною подією, яка мала місце у 1918 році – Листопадовим Зривом.  Завдяки вишкільному характеру заходу, молодь мала можливість вивчати як правильно повнити різні пластові діловодства. Юнаки змогли перевірити себе в поодиноких обов’язках: заступника коменданта, бунчужного, писара, інтенданта, господаря. Однак найбільше часу зайняла підготовка до цілої акції. Пластуни почали зустрічатися на скайпі, що не було легким завданням. Всі мусили присвятити свій час і чииало зусиль. Незважаючи на труднощі, вдалося запланувати і провести весь захід, що принесло велике задоволення.

Іменування прихильником Михайла Іванчевського

Поселення мало місце парафіальному домі в Ґурові. Пластуни прийняли участь у різних заняттях: історичній, піонірці, впоряді чи співі, а також в дебаті і зустрічі з отцем. Учасники мали змогу навчитися правильного в’язання вузлів, стрілецьких пісень, передумати чи Листопадовий Зрив був потрібний і задати 100 питань священику.

Найбільшою точкою програми „ЛистоПластового Зриву” була рольова гра. Вона відбулася у лісі, на досить великі території. Молодь входила в роль українців або австрійців. Бігаючи, всі мусили виказатися знанням історичних фактів, пов’язних з Листопадовим Зривом, а також практичними вмілостями, на приклад як розпалювати вогонь, як добре заховатися або як в’язати вузли.

Крім здобуття досвіду, було також багато веселого. Що вечора можна було почути спів лунаючий із ватри. Не бракувало ігор, які допомогли покращити релації між юнаками.

В заході прийняло участь лише 8 осіб, але це не заважало пластунам радісно і корисно провести цей час. Всі повернулися додому повні неперевершених вражень.

Писар: пл. прих.  Софія Машлянка

Веселе юнацтво

This entry was posted in Вишколи, Зустріч and tagged . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • календар

  Травень 2019
  П В С Ч П С Н
  « Кві    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031